Uwaga:
/m/– w szczególnie uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca szkolenia(przy zachowaniu co najmniej porównywalnego standardu pobytu),
/x/ – w przypadku szkoleń finansowanych przez Zamawiającego ze środków publicznych – do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o pochodzeniu źródła finansowania(w treści należy podać: temat szkolenia, nazwiska osób zgłaszanych, oraz stwierdzenie, ze koszty szkolenia są pokrywane ze środków publicznych)
/y/ – istnieje możliwość wkalkulowania w cenę szkolenia zwrotu kosztów podróży.
Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, materiały konferencyjne, zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632), lunch, serwis kawowy, opieka organizatora w ramach nadzoru wewnętrznego, ubezpieczenie od NNW.
Cele szkolenia: Poszerzenie posiadanej wiedzy oraz nabycie umiejętności w zakresie naliczania i rozliczania wynagrodzeń
Metody pracy: Mini-wykład, prezentacja multimedialna, ćwiczenia grupowe i indywidualne, Case study, symulacja.
Prowadzący: Trener z długoletnim doświadczeniem zawodowym w branży kadrowo płacowej i finansowo księgowej, wykładowca z rachunkowości, zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, wykładowca w Wyższej Szkole Handlowej i trener szkoleń Projektów Unijnych POKL (pełna księgowość, specjalista ds. kadr i płac).
PROGRAM SZKOLENIA
- Zasady zawierania umów w oparciu o przepisy znowelizowanej wersji Kodeksu Pracy
- Czas pracy pracowników w oparciu o Kodeks Pracy
- Systemy czasu pracy
- Dokumentacja pracownicza niezbędna przy rozliczaniu czasu pracy
- Świadczenia z ubezpieczenia społecznego
- Zbiegi tytułów do ubezpieczeń społecznych
- Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i zdrowotnego
- Naliczanie składników wchodzących do podstawy wynagrodzenia za czas choroby z uwzględnieniem zmian po wyroku Trybunału Konstytucyjnego
- Ćwiczenia praktyczne związane z naliczaniem składników za czas choroby.
- Omówienie zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych oraz zmian od 1.01.2013 r. w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych.
- Korekty dokumentów rozliczeniowych w związku z przekroczeniem rocznej podstawy wymiaru składek i rozliczenie nadpłaconych składek – wskaźniki i zasady w 2016 i 2017 roku. Problematyczna sprawa zaniżonych podstaw wymiaru składek u ubezpieczonych – odpowiedzialność płatnika składek. Nowe terminy korygowania dokumentów ZUS – projekt deregulacyjny 2012/2013
- Świadczenia na rzecz pracowników a podstawa wymiaru składek – różne sposoby kwalifikowania świadczeń (telefony, komputery, samochody i inne). Kwestia podstawy wymiaru składek i praw autorskich – Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 14 lutego 2012 r.
- Kontrola płatników składek – procedury ZUS oraz najczęstsze błędy płatników składek – problematyka podróży służbowych (zmiana przepisów od 2013r.) i świadczeń przeznaczanych na cele socjalne a podstawa wymiaru składek ustalana podczas kontroli ZUS, umowy zlecenia a składki ZUS – problem z dokumentowaniem innego tytułu do ubezpieczeń. Kontrola wykorzystywania zwolnień lekarskich przez płatników składek i ZUS – nowy system informatyczny w ZUS rejestrujący zaświadczenia ZUS ZLA od 2013r.
Zgłoszenia udziału dokonać można też tradycyjnie poprzez pobranie i wypełnienie formularza
Organizacja
Karty zgłoszeniowe prosimy nadesłać faksem (081 5346065, 81 4790816) lub [po zeskanowaniu] e-mailem (szkolenia@eceprestiz.pl). Szczegółowy program zajęć prześlemy e-mailem na podany adres uczestnika ok.7 dni przed datą kursu. Pisemną rezygnację przyjmujemy na 10 dni przed datą rozpoczęcia kursu , po tym terminie nieobecność nie zwalnia do zapłaty należności.