Uwaga:
/m/– w szczególnie uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca szkolenia(przy zachowaniu co najmniej porównywalnego standardu pobytu),
/x/ – w przypadku szkoleń finansowanych przez Zamawiającego ze środków publicznych – do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o pochodzeniu źródła finansowania(w treści należy podać: temat szkolenia, nazwiska osób zgłaszanych, oraz stwierdzenie, ze koszty szkolenia są pokrywane ze środków publicznych)
/y/ – istnieje możliwość wkalkulowania w cenę szkolenia zwrotu kosztów podróży.
Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, materiały konferencyjne, zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632), lunch, serwis kawowy, opieka organizatora w ramach nadzoru wewnętrznego.
Cel szkolenia: celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników ze zmianami dotyczącymi zatrudniania cudzoziemców na terytorium RP na podstawie zezwoleń na pracę sezonową oraz oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom oraz stosowania ich w praktyce.
Prowadzący: – Koordynator Działu Zatrudniania Cudzoziemców, 17 lat doświadczenia w administracji publicznej z zakresu m.in. stosowania procedury administracyjnej oraz zatrudniania cudzoziemców po wejściu w życie nowych przepisów. Praktykw zakresie przepisów regulujących przedmiotowe zagadnienie.
PROGRAM SZKOLENIA:
I. Zmiany w przepisach ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, dotyczących zatrudniania cudzoziemców na podstawie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy i zezwoleń na pracę sezonową.
II. Specjalne rozwiązania prawne dla cudzoziemców w zakresie legalnego pobytu i legalnej pracy w okresie stanu epidemii na podstawie SPECUSTAWY.
III. Wybrane dokumenty uprawniające cudzoziemców do pobytu na terytorium RP.
IV. Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi- ścieżka postępowania (formalne dokumenty, opłata, wezwanie do uzupełnienia braków, odmowa wszczęcia, zakres przedmiotowy, podmiotowy, terminy ustawowe, obligatoryjne i fakultatywne przesłanki do odmowy wpisania oświadczenia, odwołania, obowiązki pracodawcy).
V. Zezwolenia na pracę sezonową- procedura krajowa i dyrektywowa (formalne dokumenty, opłata, wezwanie do uzupełnienia braków, zawiadomienia strony, odmowa wszczęcia postępowania, zakres przedmiotowy, podmiotowy, terminy ustawowe, obligatoryjne i fakultatywne przesłanki do wydania decyzji odmownej zezwolenia na pracę sezonową, umorzenie postępowania, uchylenie decyzji).
VI. Pojęcie strony w postępowaniu administracyjnym i jej działanie.
VII. Działanie przez pełnomocnika oraz rodzaje pełnomocnictw.
VIII. Wyłączenie stosowania przepisów KPA- INSTYTUCJA PONAGLENIA.
Karty zgłoszeniowe prosimy nadesłać faksem (081 5346065, 81 4790816) lub [po zeskanowaniu] e-mailem (szkolenia@eceprestiz.pl). Szczegółowy program zajęć prześlemy e-mailem na podany adres uczestnika ok.7 dni przed datą kursu. Pisemną rezygnację przyjmujemy na 10 dni przed datą rozpoczęcia kursu , po tym terminie nieobecność nie zwalnia do zapłaty należności.