ELEMENTY PORADNICTWA ZAWODOWEGO DLA POŚREDNIKÓW PRACY/DORADCÓW DS. ZATRUDNIENIA PUP
Data Szkolenia | Forma | Cena netto: szkolenie finansowane ze środków publicznych | Z pozostałych środków + VAT |
28 listopad 2024 | Szkolenie - Online | 550,00 zł | +23%VAT |
16 grudzień 2024 | Szkolenie - Online | 550,00 zł | +23%VAT |
Cel szkolenia: poszerzenie wiedzy i umiejętności pośredników pracy z zakresu podstaw poradnictwa zawodowego na rzecz efektywniejszej współpracy z klientem urzędu.
Prowadzący: mgr psychologii, socjolog, doradca zawodowy z 20-letnim stażem pracy w PUP. Bardzo wysoko oceniana jako wykładowca i praktyk na licznych szkoleniach dla pracowników publicznych służb zatrudnienia.
PROGRAM SZKOLENIA
I. Istota poradnictwa zawodowego świadczonego klientom na gruncie urzędu pracy (definicja, cele, funkcje, zadania, style doradcze i efektywność ich zastosowania).
II. Identyfikacja potrzeb, oczekiwań i możliwości klientów (diagnozowanie sytuacji bytowej
i społeczno-zawodowej klientów warunkiem doboru skutecznych form pomocy i wsparcia – obszary diagnozy, dokonywanie bilansu kompetencji osobistych i zawodowych klientów, zasady pracy z osobami bezrobotnymi sposobem na profesjonalizację usług urzędu).
III. Indywidualizowanie pomocy oferowanej przez publiczne służby zatrudnienia (dobór form pomocy dostosowanych do potencjału i oczekiwań osób bezrobotnych, metody i narzędzia pracy na rzecz skutecznej aktywizacji zawodowej klientów, m.in. rozmowa kierowana, IPD, zbieranie
i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł, projekty i programy na rzecz wspierania osób bezrobotnych itp., budowanie motywacji klientów do zmian).
IV. Elementy job-coachingu w projektowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej klienta (idea, metody
i narzędzia pracy z klientem).
V. Dobra współpraca wewnątrzinstytucjonalna gwarantem profesjonalnych oddziaływań urzędu na rzecz klientów (zadania i czynności stanowiskowe pracowników w procesie aktywizacji zawodowej klientów, ścieżka osoby bezrobotnej w urzędzie pracy, bariery utrudniające efektywną współpracę, integracja oddziaływań wszystkich pracowników PUP, wypracowywanie nowych rozwiązań służących wysokiej jakości usług w realizacji wspólnego celu i misji urzędu).
VI. Zaangażowanie partnerów rynku pracy w działania na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych
i poszukujących pracy (tworzenie mapy instytucji i organizacji działających na lokalnym rynku pracy na rzecz osób bezrobotnych jako element służący skutecznej aktywizacji zawodowej, wymiana informacji między instytucjami rynku pracy i organizacjami pozarządowymi, współpraca z pracodawcami).
Ad. 1. Szkolenie w formie „zdalnej”: ONLINE – szkolenia otwarte w datach ustalonych , lub w terminach zamkniętych dla danego urzędu
–Wymogi sprzętowe: komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu(w przypadku szkoleń zamkniętych możliwość uczestniczenia Pracowników pojedynczo ze swoich komputerów oraz pokoi , lub na 1 Sali w grupie)
– kolejne kroki:
1.Urząd zgłasza Pracownika/Pracowników wysyłając skan zgłoszenia, oświadczenia o formie finansowania oraz oświadczenia dotyczące praw autorskich materiałów szkoleniowych mailem na adres : szkolenia@eceprestiz.pl,lub tel./ fax: 81 534 60 65
2.Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnika/uczestników do odbycia „szkolenia zdalnego” w formie ONLINE – na podany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej – zostanie wysłany kod dostępu do materiałów szkoleniowych, link do połączenia w trakcie szkolenia z Prowadzącym szkolenie.
3.Uczestnik po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi oraz po zakończeniu udziału w szkoleniu w formie Szkolenia ONLINE – otrzymuje zaświadczenie o ukończonym szkoleniu.
4.Data odbytego szkolenia w formie Szkolenia ONLINE – jest jednocześnie datą odbycia szkolenia i wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
5.Skan zaświadczenia oraz FV – wysyłane zostaną na wskazany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej, oryginał zaświadczenia wraz z oryginałem FA pocztą tradycyjną na adres Urzędu/Firmy.
Informacje szczegółowe: 601 243 961, 603 402 181, 502 879 151