STAŻE i BONY STAŻOWE W 2024 ROKU – REALIZACJA STAŻY i BONÓW STAŻOWYCH W PRAKTYCE URZĘDÓW PRACY
Data Szkolenia | Forma | Cena netto: szkolenie finansowane ze środków publicznych | Z pozostałych środków + VAT |
Dowolna data w 2024 r. | Online – samokształcenie kierowane, konsultacje mailowe z Konsultantem oraz testem zaliczeniowym. | 290,00zł | +23%VAT |
27 listopad 2024 | Szkolenie - Online | 550,00 zł | +23%VAT |
18 grudzień 2024 | Szkolenie - Online | 550,00 zł | +23%VAT |
Cele szkolenia: Usystematyzowanie i pogłębianie przez uczestników szkolenia teoretycznej wiedzy na temat przepisów regulujących organizację i realizację staży. Uczestnicy szkolenia zdobędą kompendium wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych postępowania w PUP począwszy od przyjęcia wniosku do zakończenia umowy
Prowadzący: mgr Beata Puła / mgr Iwona Łukasik – Praktyk publicznych służb zatrudnienia, od 15 lat zajmuje się tematyką organizacji staży. Bardzo wysoko oceniana jako wykładowca na licznych kursach i szkoleniach dla pracowników publicznych służb zatrudnienia.
PROGRAM SZKOLENIA
1. Podstawowe przepisy prawne regulujące organizację staży przez Urzędy Pracy, wyjaśnienia ministerialne, interpretacje.
2. Podstawowe przepisy prawne regulujące organizację bonów stażowych przez Urzędy Pracy, wyjaśnienia ministerialne, interpretacje.
3. Rozpatrywanie wniosków – pod względem formalnym i merytorycznym.
4. Zawieranie umów – przykładowe komparycje umowy.
5. Weryfikacja wystąpienia okoliczności i podstaw do zakazu udostępnienia funduszy, środków finansowych lub zasobów gospodarczych oraz udzielenia wsparcia w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy.
6. Obowiązek Pracodawcy: dokonywania zgłoszeń w przypadku zatrudnienia obywatela Ukrainy – dotyczy osób zatrudnianych po stażu.
7. Nieprawidłowości i trudności charakterystyczne w praktyce Urzędów Pracy na przykładzie własnych doświadczeń ale również na podstawie wyników kontroli.
8. Monitoring i kontrola umów.
9. Współpraca z Pracodawcami oraz osobami odbywającymi staż – typowe trudności, problemy, prawidłowe wzorce postępowania.
10. Pomoc de minimis – podstawowe zagadnienia związane z jej udzielaniem – dotyczy bonów stażowych.
11. Skuteczność i efektywność zatrudnieniowa.
12. Współpraca międzystanowiskowa przy realizacji ww. instrumentów rynku pracy.
13. Studium przypadku.
Ad.1. Szkolenie w formie „zdalnej”: samokształcenie kierowane z konsultacjami mailowymi oraz testem zaliczeniowym odbywają się w dowolnym terminie wybranym przez Uczestnika lub Urząd.
–Wymogi sprzętowe: dostęp do komputera z Internetem, dostęp do poczty email
– kolejne kroki:
1.Urząd zgłasza Pracownika wysyłając skan zgłoszenia, oświadczenia o formie finansowania oraz oświadczenia dotyczące praw autorskich mailem na adres : szkolenia@eceprestiz.pl,lub Tel./fax: 81 534 60 65
2.W dniu zgłoszenia uczestnika do odbycia „szkolenia zdalnego” – na podany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej – zostanie wysłany kod dostępu do materiałów szkoleniowych oraz testu zaliczeniowego szkolenie – znajdujących się na stronie internetowej www.eceprestiz.pl,
3.Uczestnik po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi przystępuje do rozwiązania testu zaliczeniowego, wypełnia go na podstawie materiałów szkoleniowych, przepisów prawnych, ewentualnie na podstawie uzyskanych dodatkowych informacji od Konsultanta/Trenera. Następnie podpisuje stosowne oświadczenie o samodzielnym rozwiązaniu testu – przesyła skan rozwiązanego testu na adres e mail : szkolenia@eceprestiz.pl
4.Uczestnik szkolenia w dowolnym momencie przed zaliczeniem testu może skierować do Konsultanta/Trenera pytania dotyczące wybranego szkolenia na adres e-mail: szkolenia@eceprestiz.pl
5.Data wysłania testu i jego zaliczenia – jest jednocześnie datą odbycia szkolenia i wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
6.Skan zaświadczenia oraz FV – wysyłane zostaną na wskazany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej, oryginał zaświadczenia wraz z oryginałem FA pocztą tradycyjną na adres Urzędu/Firmy.
Informacje szczegółowe: 601 243 961, 603 402 181, 502 879 15
Ad. 2. Szkolenie w formie „zdalnej”: ONLINE – szkolenia otwarte w datach ustalonych , lub w terminach zamkniętych dla danego urzędu
–Wymogi sprzętowe: komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu(w przypadku szkoleń zamkniętych możliwość uczestniczenia Pracowników pojedynczo ze swoich komputerów oraz pokoi , lub na 1 Sali w grupie)
– kolejne kroki:
1.Urząd zgłasza Pracownika/Pracowników wysyłając skan zgłoszenia, oświadczenia o formie finansowania oraz oświadczenia dotyczące praw autorskich materiałów szkoleniowych mailem na adres : szkolenia@eceprestiz.pl,lub tel./ fax: 81 534 60 65
2.Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnika/uczestników do odbycia „szkolenia zdalnego” w formie ONLINE – na podany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej – zostanie wysłany kod dostępu do materiałów szkoleniowych, link do połączenia w trakcie szkolenia z Prowadzącym szkolenie.
3.Uczestnik po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi oraz po zakończeniu udziału w szkoleniu w formie Szkolenia ONLINE – otrzymuje zaświadczenie o ukończonym szkoleniu.
4.Data odbytego szkolenia w formie Szkolenia ONLINE – jest jednocześnie datą odbycia szkolenia i wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
5.Skan zaświadczenia oraz FV – wysyłane zostaną na wskazany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej, oryginał zaświadczenia wraz z oryginałem FA pocztą tradycyjną na adres Urzędu/Firmy.
Informacje szczegółowe: 601 243 961, 603 402 181, 502 879 151