ZFŚS W 2024 ROKU W PRAKTYCE PLACÓWKI OŚWIATOWEJ/SZKOŁY/PRZEDSZKOLA – ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH – REGULACJE PRAWNE, ODPISY, REGULAMINY ORAZ DOZWOLONE ŚWIADCZENIA.
Data Szkolenia | Forma | Cena netto: szkolenie finansowane ze środków publicznych | Z pozostałych środków + VAT |
13 listopad 2024 | Szkolenie - Online | 280,00 zł | +23%VAT |
18 grudzień 2024 | Szkolenie - Online | 280,00 zł | +23%VAT |
Uczestnicy szkolenia: pracownicy kadr, administracji i kierownictwo placówek oświatowych.
Cele szkolenia: poznanie aktualnych przepisów prawnych i praktycznych rozwiązań w zakresie; tworzenia, odpisów, regulaminów i dokumentowania wydatkowania środków ZFŚS w 2024 r.
Prowadzący szkolenie: mgr Bożenna Mojek-Król -prawnik administracyjny, praktyk w dziedzinie zarządzania zespołami pracowniczymi w placówce oświatowej, KO oraz Urz. Marsz. Ponad 25 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń z w/w tematyki.
PROGRAM SZKOLENIA
1.Podstawy prawne funkcjonowania ZFŚS w placówce oświatowej/szkole/przedszkolu
2.Istota i cel ZFŚS, osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS
3.Odpisy obowiązkowe i fakultatywne na rok 2024r. (terminy, ustalanie średniorocznego zatrudnienia)
4.Osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS
5.Świadczenie urlopowe dla nauczycieli jako świadczenie wymagalne.
6.Tworzenie Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych(rodzaje i formy świadczeń, grupy dochodowe, tryb zgłaszania i wprowadzania zmian do regulaminu, wzory dokumentów przydatnych w organizowaniu działalności socjalnej.
7.Definicja rodziny pracownika – emeryta, rencisty na potrzeby działalności socjalnej,
8.Granice wieku dzieci uprawnionych do korzystania ze świadczeń,
9.Zasady i sposób pozyskiwania przez pracodawcę informacji o sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika,
10.Zasady korzystania ze świadczeń socjalnych współmałżonków zatrudnionych u tego samego pracodawcy,
11Tryb i terminy występowania z wnioskami o świadczenie socjalne przez osoby uprawnione,
12.Tryb rozpatrywania i załatwiania wniosków o świadczenia z możliwością wprowadzenia wewnętrznej procedury odwoławczej w razie negatywnej decyzji o ich przyznaniu,
13.Formy świadczeń socjalnych: świadczenia rzeczowe, paczki dla dzieci, imprezy okolicznościowe, dopłaty do wypoczynku, tzw. wczasy pod gruszą, zapomogi i zapomogi losowe, pieniądze na leki, choroby, pożyczki mieszkaniowe, inne
14.Świadczenie urlopowe dla nauczycieli: uprawnieni, proporcjonalność świadczenia.
15. Dokumentacja udzielanej pomocy socjalnej:
16.Zasady pracy tzw. Komisji Socjalnej.
17.Pytania i odpowiedzi
Ad. 1. Szkolenie w formie „zdalnej”: ONLINE – szkolenia otwarte w datach ustalonych , lub w terminach zamkniętych dla danego urzędu
–Wymogi sprzętowe: komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu(w przypadku szkoleń zamkniętych możliwość uczestniczenia Pracowników pojedynczo ze swoich komputerów oraz pokoi , lub na 1 Sali w grupie)
– kolejne kroki:
1.Urząd zgłasza Pracownika/Pracowników wysyłając skan zgłoszenia, oświadczenia o formie finansowania oraz oświadczenia dotyczące praw autorskich materiałów szkoleniowych mailem na adres : szkolenia@eceprestiz.pl,lub tel./ fax: 81 534 60 65
2.Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnika/uczestników do odbycia „szkolenia zdalnego” w formie ONLINE – na podany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej – zostanie wysłany kod dostępu do materiałów szkoleniowych, link do połączenia w trakcie szkolenia z Prowadzącym szkolenie.
3.Uczestnik po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi oraz po zakończeniu udziału w szkoleniu w formie Szkolenia ONLINE – otrzymuje zaświadczenie o ukończonym szkoleniu.
4.Data odbytego szkolenia w formie Szkolenia ONLINE – jest jednocześnie datą odbycia szkolenia i wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
5.Skan zaświadczenia oraz FV – wysyłane zostaną na wskazany adres e-mail w karcie zgłoszeniowej, oryginał zaświadczenia wraz z oryginałem FA pocztą tradycyjną na adres Urzędu/Firmy.
Informacje szczegółowe: 601 243 961, 603 402 181, 502 879 151