Uwaga:
/m/– w szczególnie uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca szkolenia(przy zachowaniu co najmniej porównywalnego standardu pobytu),
/x/ – w przypadku szkoleń finansowanych przez Zamawiającego ze środków publicznych – do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o pochodzeniu źródła finansowania(w treści należy podać: temat szkolenia, nazwiska osób zgłaszanych, oraz stwierdzenie, ze koszty szkolenia są pokrywane ze środków publicznych)
/y/ – istnieje możliwość wkalkulowania w cenę szkolenia zwrotu kosztów podróży.
Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, materiały konferencyjne, zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632), lunch, serwis kawowy, opieka organizatora w ramach nadzoru wewnętrznego, ubezpieczenie od NNW.
Cele szkolenia: podniesienie poziomu stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych województwa, w tym na terenach wiejskich; podniesienie poziomu kompetencji osób zarządzających i współodpowiedzialnych za bezpieczeństwo placówki oświatowej oraz podległego personelu; uaktualnienie i zdobycie nowej wiedzy w zakresie wymagań prawnych w odniesieniu do warunków pracy i nauki w placówce oświatowej; nabycie umiejętności tworzenia dokumentów, procedur, regulaminów w zakresie bezpiecznych warunków pracy i nauki; nabycie aktualnej wiedzy z zakresu stosowania przepisów Ustawy Prawo zamówień publicznych.
PROGRAM SZKOLENIA
1.Kierownik gospodarczy – miejsce w strukturze organizacyjnej Placówki oświatowej
2. Podstawowe obowiązki w zakresie Zarządzania infrastrukturą szkoły (budynki, teren, klasopracownie i ich wyposażenie, pomieszczenia higieniczno-sanitarne)
3. Zasady przeprowadzania kontroli wynikającej z ustawy Prawo Budowalne oraz Rozporządzeń wykonawczych
4. Zasady sprawowania kontroli obiektów wynikających z Prawa Oświatowego
5. Realizacja wymogów bezpieczeństwa w odniesieniu do infrastruktury szkoły
6. Regulaminy klasopracowni oraz laboratoriów
7. Zarządzanie personelem obsługowym szkoły – wykonywanie obowiązków kierowniczych i nadzorujących
– Organizacja stanowisk pracy pracowników obsługowych
– Zasady wyposażania w środki ochrony oraz narzędzia pracy
– Rola instrukcji stanowiskowych w bezpiecznym wykonywaniu obowiązków pracowniczych
– Procedury dotyczące ochrony życia i zdrowia pracowników
– Identyfikacja zagrożeń na stanowiskach pracy oraz przeciw działanie wypadkom przy pracy
– Obowiązki w razie zaistnienia zdarzeń wypadkowych pracowników
– Kierowanie zmianą
8. Prawo zamówień publicznych w placówce oświatowej – procedury, stosowanie przy zakupach, remontach, realizowanych projektach ze środków UE.
Karty zgłoszeniowe prosimy nadesłać faksem (081 5346065, 81 4790816) lub [po zeskanowaniu] e-mailem (szkolenia@eceprestiz.pl). Szczegółowy program zajęć prześlemy e-mailem na podany adres uczestnika ok.7 dni przed datą kursu. Pisemną rezygnację przyjmujemy na 10 dni przed datą rozpoczęcia kursu , po tym terminie nieobecność nie zwalnia do zapłaty należności.